بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟

سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟

سئو و بهینه سازی سایت موتور جستجو ( ‎Search Engine Optimization (SEO)‎) که در فارسی به آن بهینه سازی سایت یا سئو می گویند ، شامل فعالیت هایی است که برای بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو انجام می گردد.به طور کلی سایت هایی که دارای بالاترین جایگاه و بیشترین تکرار در صفحه نتایج موتورهای جستجو باشند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به کسب می کنند . برای مدیران سایت یکی از عوامل مهم بدست آوردن کاربران جدید، از طریق موتورهای جستجو و به طور ویژه گوگل است.

 

بهینه سازی سایت

 

به آن دسته از تکنیک ها و روش های انجام شده به منظور قرار گرفتن در نتایج اولیه موتورهای جستجو سئو  ( سئو و بهینه سازی سایت )گفته می شود،که این روند گاهی به صورت معمولی و یا به صورت محاسبات عددی(الگوریتمی) انجام می گردد.در اینجا سعی بر آن شده که برخی از اقدامات برای سئو را ذکر نماییم اما به خاطر داشته باشید که الگوریتم ها همیشه در حال تغییر است.

1.لینک های داخلی سایت(بهینه سازی داخلی)

درون خود سایت به احتمال زیاد مطالب مرتبط به هم وجود داشته باشد.یا مطالبی که مراجعه کننده را راهنمایی می نماید .مثلا فرض کنید در مورد برندینگ مطلبی می نویسید و در این متن طراحی سایت یا بهینه سازی سایت نیز تکرار شده.پس لینکی نیز به صفحه طراحی سایت یا بهینه سازی( سئو و بهینه سازی سایت ) سایت متصل نمایید. همچنین در آخر پست به صفحه اضلی سایت نیز لینک دهید.

2.کلمه مورد نظر برای سئو ( سئو و بهینه سازی سایت )را در ابتدا با فونت و سایز مناسب قرار دهید(h2)

مثلا اگر در مورد قالب سازی مطلبی می نویسید.تیتر آن را قالب سازی انتخاب نمایید و با فونت بزرگ (مناسب) در ابتدای مقاله قرار دهید.

3 . متن پست

شاید برای اکثریت این اتفاق افتاده باشد که به پی مطلبی در گوگل باشیم اما پس از مراجعه به سایت به هدف خود نرسیم. مطالبی که برای سایت گذاشته می شود گاه تکراری و گاه به روز نمی باشد که مراجعه کننده را نا امید می نماید.اگر مطالب مفید واقع شود مطمئنا مراجعه دوباره مخاطب را خواهید دید.

 

بهینه سازی سایت

4 . کلید واژه های خوب

کلید واژه مناسب موجب خواهد شد تا مراجعه کننده همان چیزی را که می خواهد بیابد. مثلا  اگر شما در مورد میز و صندلی اداری پستی گذاشته اید.کلید واژه همان مطلب را به کار ببرید نه از کلمات دیگر مثل:مبلمان،میز اداری،میز و صندلی راحتی ،….

5 . گنجاندن کلید واژه در متن

بر فزض در گزینه 4 مطلبی این چنین دارید،میز و صندلی اداری در طرح ها و رنگ های گوناگون با قیمت مناسب،لطفا کاتالوگ را دانلود کنید.

رنگ های مختلف همان کلید واژه ها هستند.

 

و…

 

امیدوارم مقاله  سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟ که توسط تیم کارشناسی شرکت لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد طراحی کمپین تبلیغاتی و طراحی سایت و … را دارند قرار گرفته باشد.

 

 

شما می توانید سفارش طراحی کمپین تبلیغاتی و طراحی انواع سایت خود را از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف ما در شرکت لحظه وب است. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین شرکت با ما در تماس باشید .

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *