چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم

چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم

چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم ؟

با توجه به اینکه یکی از معیارهای بهینه سازی سایت برای موتور جستجوگر گوگل سرعت سایت می‌باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با این ابزار آشنا کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به پاسخ این سؤال کهچگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم ؟برسیم.

 

چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم

با کمک gtmetrix شما می توانید از سرعت بارگذاری سایت خود مطلع شوید همچنین gtmetrix به شما کمک می‌کنند تا با اطلاعاتی که از این سایت می گیرید روشهایی برای بالا بردن سرعت سایت خود ، که یکی از معیارهای گوگل برای نشان دادن به نتایج سایت شما در خط اول نتایج جستجوی گوگل می باشد به دست آورید.البته وب سایت گوگل نیز دارای ابزاری برای تست سرعت سایت می باشد که به دلیل برخی از مسائل این سرویس برای ایرانیان بسته است و نمایش داده نمی شود . حال وقت پاسخگوی به این سوال رسیده که چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم ؟

اگر شما دارای یک سایت می‌باشید و می‌خواهید سایت خود را برای موتور جستجوگر گوگل بهینه کنید خواندن این مطالب را پیشنهاد می‌کنم.

حال که نمی توانیم از سرویس های گوگل که به ما می دهد استفاده کنیم بهترین روش استفاده از سایت جی تی متریکس برای بهینه سازی سرعت سایت خود می باشد برای این کار ابتدا باید به سایت جی تی متریکس رفته و سایت خود را در قسمت بالا وارد کنیم

 

 

چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم

چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم

پس از اینکه آدرس وب سایت خود را در قسمت مربوطه وارد نمودید روی گزینه انالیز فشار دهید وب سایت سایت شما را مورد بررسی قرار دهد و بعد از طی شدن زمان لازم برگه ای به مانند شکل زیر برایتان باز می شود که نتایج بررسی وب سایت شما را نشان می ‌دهد.

در ادامه ما به بررسی قسمت های مختلف این گزارش خواهیم پرداخت.

 

 

 

چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم

چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم

پس از نمایش دادن گزارش‌ها همان‌طور که در عکس مشاهده می‌کنید گزارش به  قسمت بالایی و پایینی تقسیم می‌شود قسمت بالایی که  خود به دو قسمت دیگر تقسیم می‌شود قسمت اول Performance Scores  نام دارد دارای دو گزینه است که  نمایش آماری کلی میزان بهینه سازی سایت شما را از روی گزارشات قسمت پایینی به صورت درصدی و آماری نمایش می‌دهد.

Pagespeed score:این گزینه درصد میزان  بهینه  وب سایت شما را  از از روی گزارش تب اول بهصورت آماری نمایش می دهد.

YSlow Score:در این قسمت مانند قسمت بالا برای شما آماری نمایش داده می شود البته تفاوت این  آمار با  آمار های بالا در  این  است که این آمار ها براساس استانداردهای  y slow می باشد.

yslow در واقع معیاری است از سوی موتور جستجوگر یاهو عرضه شده است

در قسمت سمت راست وب‌سایت قسمت Page Details قرار دارد که خود دارای سه گزینه می‌باشد.

Fully Loaded Time: زمان بارگذاری  سایت  بر حسب ثانیه برای شما نمایش می‌دهد که هرچقدر زمان پایین‌تر باشد بهتر است.

Total Page Size:حجم  برگه ای را که در آدرس  وارد  کرده اید را نشان می دهد.

Requests:تعداد خواست‌های به سمت سرور در هنگام لود شدن قسمت مختلف صفحه نشان می‌دهد

توجه: هرچه تعداد درخواست‌های کمتری به سمت سرور ارسال کنیم فشار کمتری به سرور وارد می‌شود و باعث می شود سایت بهینه تری داشت باشیم .

در قسمت پایینی نتایج بررسی در قسمت‌های مختلف  برگه را به صورت تفصیلی مورد بررسی قرار خواهد داد قسمت دارای چندین تب می‌باشد در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت:

PageSpeed:این قسمت نتایج بررسی سرعت سایت براساس الگوریتم‌ها و استانداردهای مدنظر موتور جستجوگر گوگل را نشان می‌دهد.

YSlow:نتایج بررسی سایت را بر اساس الگوریتم های موتور جستجوگر یاهو به صورت تفصیلی نشان می دهد.

Waterfall Chart:در این بخش اطلاعات مهمی راجع به نحوه بارگذاری بخش های مختلف صفحه در اختیارمان قرار می دهد  که می‌توان با بررسی این بخش ها اطلاعات مفیدی را به دست آورد

History :قسمت مهم بعدی قسمت تاریخچه می باشد در این قسمت  هر بار که سایت مورد بررسی قرار می دهید اطلاعات ذخیره می شود و با مراجعه بعدی می ‌توانید روند پیشرفت سایت را از این قسمت بررسی کنید.

 

خوب دوستان به پایان قسمت اولین آموزش رسیدیم امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد انشا الله در قسمت‌های بعدی کارهای بیشتری را برایبهینه سازی سایت انجام خواهیم داد ممنون از این که وب سایت لحظه وب را همراهی می کنید .امیدورام تا حدودی به پاسخ سوال اینکه چگونه با ابزار gtmetrix سرعت سایت خود را بهینه کنیم داده باشم-

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *