چاپ دیجیتال در تبریز

چاپ دیجیتال در تبریز

چاپ دیجیتال در تبریز با بهره گیری از دستگاه پیشرفته چاپ دیجیتال رنگی در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط تیم فنی لحظه انجام می شود.

چاپ دیجیتال در تبریز

چاپ دیجیتال در تبریز

از گذشته تاکنون، سیستم‌های چاپ تصاویر،پیشرفت های زیادی داشته است. چاپ‌ سربی، فلزی، سنگی، ژلاتینی، افست، دیجیتال و غیره از انواع چاپ‌ محسوب می‌شوند. در این مقاله ما قصد داریم درباره چاپ دیجیتال به عنوان یکی از جدید‌ترین تکنولوژی‌های چاپ، اطلاعاتی را ارائه کنیم.

برای چاپ تصاویر در تیراژ بالا در گذشته از افست یا لیتوگرافی استفاده می‌شد که از کیفیت و امکانات محدودی برخوردار بود. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت چاپ، تغییرات اساسی ایجاد کرده است.

تازه‌ترین روش برای تبدیل تصاویر دیجیتال و با کیفیت به محصولات چاپی چاپ دیجیتال است. معمولا از این سیستم، برای تیراژ‌های پایین استفاده می‌شود. در ادامه مطلب به مزایای چاپ دیجیتال، کاربرد‌های آن، فرآیند، ابعاد و انواع چاپ دیجیتال می‌پردازیم.

مزایای چاپ دیجیتال

•در قیاس با چاپ افست هزینه چاپ دیجیتال بسیار زیاد است اما استفاده از سیستم دیجیتال، در تیراژ پایین بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. هزینه چاپ هر صفحه در این سیستم ثابت بوده و با افزایش تعداد تغییر نمی‌کند.
• در سیستم دیجیتال سرعت چاپ بسیار زیاد است.
• امکان تغییر داده‌ها در سیستم‌ افست وجود نداشت اما در سیستم دیجیتال، شما به راحتی بخشی از داده‌ها را می‌توانید تغییر دهید.
• کار با دستگاه‌های قدیمی چاپ مانندگراور ،افست و فلکسو به دلیل اینکه باید در هنگام چاپ، نسبت به کمرنگی یا پر رنگی تصاویر تصمیم‌گیری می‌شد دارای حساسیت بالایی بود. از این جهت کار با این دستگاه‌ها نیازمند استخدام یک اپراتور کار آزموده بود.درصورتی که کار با دستگاه چاپ دیجیتال، نیازمند تجربه و توانایی خاصی نیست.در چاپ دیجیتال تصمیم‌گیری درباره رنگ سطح چاپی تصاویر در مرحله آماده‌سازی و قبل از چاپ صورت می‌گیرد که این موضوع سبب صرفه‌جویی در به کارگیری نیروی انسانی می‌شود.

در سیستم چاپ دیجیتال پرینتر مستقیما به رایانه وصل می‌شود و داده‌ها را مستقیما از رایانه دریافت کرده و چاپ می‌کند. چاپگر‌های لیزری و جوهر افشان جزء رایج‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال به حساب می آیند. در این سیستم تونر، به شکل یک لایه نازک روی سطح چاپی قرار می‌گیرد ولی در سطح چاپی نفوذ نمی‌کند. در مرحله بعد، با استفاده از مواد پوششی و با تابش اشعه UV یا فرآیند‌های حرارتی، اقدام به تثبیت رنگ‌ها میکنند.

سطح چاپی در چاپ دیجیتال می‌تواند هریک از این موارد باشد: کاغذ، کنواس، کاغذ عکاسی، فوم برد، بوم، پارچه، چوب، شیشه و سنگ.

کاربرد‌های چاپ دیجیتال

• درقدیم برای چاپ تصاویر از واسطه‌های چاپی استفاده می‌شد و پس از آغاز فرآیند چاپ، امکان تغییر در آن وجود نداشت. اما امروزه،در سیستم چاپ دیجیتال، این محمل‌ها حذف شده است. به همین دلیل چاپ هر نسخه، امکان تغییر اطلاعات درج ‌شده وجود دارد. با حذف محمل‌های چاپ، علاوه بر هزینه، در زمان آماده‌سازی نیز صرفه‌جویی می‌شود.
• تهیه نمونه: در چاپ دیجیتال خبری از پلیت‌ها نیست. از آنجا که چاپگر‌ مستقیما داده‌ها را از رایانه، روی سطح چاپی منتقل می‌کند. این ویژگی، امکان کالیبراسیون یا درجه‌بندی چاپگر و تهیه یک نمونه برای متقاضی را بوجود می آورد.
• چاپ شخصی:  چاپ دیجیتال امکان چاپ، در تیراژ محدود را برای متقاضی ایجاد می‌کند. به همین جهت این امکان برای متقاضی وجود دارد تا از سطوح چاپی مختلف یا طرح‌های متفاوت در نسخ دیگر استفاده کند. به عنوان نمونه برای سفارش کارت پرسنلی، می‌توان از طرح‌های متنوع یا سطوح چاپی متفاوت استفاده کرد.

ابعاد سطح چاپی در چاپ دیجیتال

براساس ابعاد چاپ دیجیتال به سه گونه متوسط، بزرگ و عریض تقسیم می‌شود.

چاپ دیجیتال متوسط (Medium Format):

سفارشات مربوط به بروشور، عکس، کارت ویزیت، لیبل، کاتالوگ، لفاف‌های بسته‌بندی و چاپ روی سطوح متفاوت در ابعاد ۳۳ × ۴۸ یا A3+ چاپ می‌شود.

چاپ‌ دیجیتال بزرگ (Large Format):

پوستر‌ها و سفارشاتی که حداکثر دارای عرض ۱۵۰ سانتی‌متر می‌باشد و در فضا‌های داخلی استفاده می شود. در ابعاد بزرگتر از A3+ تا عرض ۱۵۰ سانتی‌متر چاپ می‌شود.

چاپ دیجیتال عریض (Wide Format):

سفارشاتی که در این ابعاد چاپ می‌شود عموما در محیط‌های باز استفاده می شود.

انواع چاپ دیجیتال

به لحاظ روش تکنولوژی مورد استفاده چاپ دیجیتال به 7 دسته زیر تقسیم می‌شود:

۱. روش چاپ دیجیتال نوری
۲. مارکر لیزری
۳. روش تصعید رنگ
۴. روش چاپ الکتروفوتوگرافی (جامد پودری، مایع)
۵. روش چاپ جوهرافشان
۶. روش چاپ
۷. روش چاپ حرارتی

 

شما هم اکنون می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد چاپ دیجیتال با کارشناسان فنی لحظه وب تماس حاصل فرمایید یا اینکه می توانید عبارات لحظه وب را در گوگل جستجو کنید.
آدرس تبریز بازار خیابان مطهری راسته کوچه روبروی پارکینگ مشروطه لحظه وب

شماره های تماس :

۰۴۱۳۵۲۶۶۴۲۹
۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹
۰۹۱۲۰۷۲۱۴۶۹