سوالی دارید ؟

نرخ تبدیل یا Conversion Rate چیست؟

نرخ تبدیل یا Conversion Rate چیست؟

نرخ تبدیل نسبت تعداد بازدیدکنندگانی که اقدام به ثبت سفارش خرید یا تماس می نمایند (تبدیل به مشتری می شوند) به تعداد کل بازدیدکنندگان از سایت می باشد . بالا بودن نرخ تبدیل هر سایت نشان دهنده موفقیت آن در حیطه بازاریابی و طراحی سایت است. نرخ تبدیل پایین نیز نشان دهنده این می باشد که سایت یا صفحه فرود کاربر به خوبی طراحی نشده است و یا اینکه خدمات و محصولات سایت دارای قیمت مناسب، کیفیت خوب و… نمی باشند.

 

نرخ تبدیل

چرا بهینه سازی نرخ تبدیل مهم است؟

  • جذب هدفمند مشتریان
  • ارزان بودن و مقرون به صرفه بودن بهینه سازی نرخ تبدیل
  • کاهش هزینه های بالای جذب مشتری
  • افزایش فروش و افزایش سود

 

از چه روش های نرخ تبدیل را می توان افزایش داد؟

تجزیه و تحلیل وب سایت

استفاده از رنگ های مناسب در طراحی سایت

رنگ ها عامل خیلی مهمی در جذب کاربران و تبدیل آن ها به مشتری می باشد. رنگ ها بر احساسات و تصمیم گیری های اشخاص تاثیر می گذارند و عواطف آن ها را تحریک می نمایند.

 

نرخ تبدیل

طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

طراحی سایت ریسپانسیو به شکلی  است که سایت در انواع دستگاه ها قابل دسترس باشد و به درستی نشان داده شود، برای کاربران سایت مهم است. کاربران ترجیح می دهند بدون کوچک یا بزرگ نمودن و یا جابه جا کردن صفحه سایت، آن را به صورت واضح و کامل مشاهده کنند.

طراحی ساده سایت جهت ارتقاء نرخ تبدیل یا Conversion Rate

کاربران امروزی، دیگر دنبال سایت های شلوغ و گیج کننده نمی باشند و ترجیح می دهند محتوای سایت در نگاه اول کاملا گویا باشد.پس استفاده بیش از حد از انیمیشن ها و فلش باعث آزار کاربران می گردد و نرخ تبدیل را کاهش می دهد.

ناوبری (Navigation) ساده در سایت

کاربران (بازدیدکنندگان) سایت باید به محض وارد شدن به سایت، به هدف موردنظرشان بتوانند برسند و هر آنچه که به دنبالش می باشند را به آسانی بیابند. طراحی گیج کننده سایت سبب می گردد آن ها سایت را بلافاصله ترک نمایند و نرخ تبدیل کاهش یابد.

 

نرخ تبدیل

سرعت بالای بارگذاری سایت

یک سایت سریع باید در کمتر از سه ثانیه به صورت کامل لود گردد و اگر بیشتر از سه ثانیه زمان بارگذاری سایت طول بکشد، بازدیدکنندگان از سایت خارج می گردند.

طراحی صفحات فرود جذاب

صفحات فرود از مهم ترین عوامل موثر در نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری می باشد. طراحی هوشمندانه صفحات فرود در کوتاه زمان روی بازدیدکنندگان می تواند تاثیر بگذارد و آن ها را به مشتری تبدیل نماید.

ارائه محتوای معتبر و با کیفیت برای ارتقاء نرخ تبدیل یا Conversion Rate

یکی از عواملی که سبب ترک سریع بازدیدکنندگان از سایت می گردد، محتوای بی کیفیت می باشد. محتوای سایت باید سابقه و تخصص یک کسب و کار را به درستی توصیف نماید. محتوای ارزشمند برای کاربران خیلی مهم می باشد و در تصمیم گیری آن ها نقش تاثیرگذاری دارد.

در نظر گرفتن نیاز ها و خواسته های مخاطبان

توجه به نظرات، پیشنهادت, علایق، خواسته ها و نیازهای بازدیدکنندگان سایت خیلی مهم می باشد. قطعا اعمال این عوامل در وب سایت می تواند باعث بهبود نرخ تبدیل سایت گردد.

 

امیدوارم مقاله   نرخ تبدیل یا Conversion Rate چیست؟ که توسط تیم کارشناسی شرکت لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد برنامه نویسی و طراحی سایت و … را دارند قرار گرفته باشد .

 

 

شما می توانید سفارش طراحی انواع سایت خود را از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف ما در شرکت لحظه وب است. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین شرکت با ما در تماس باشید