مزایا و معایب شبکه VPN

مزایا و معایب شبکه VPN چیست؟

مزایا و معایب شبکه VPN چیست؟

شبکه VPN یک شبکه اختصاصی مجازی (VPN) از رمزنگاری سطح بالا برای ایجاد ارتباط امن بین ابزار دور از یکدیگر، مثل لپ تاپ ها و شبکه مقصد استفاده می نماید. VPN اساسا یک تونل رمز شده تقریبا با امنیت و محرمانگی یک شبکه اختصاصی  ولی از میان اینترنت ایجاد می نماید.

مزایا و معایب شبکه VPN

این تونل شبکه VPN در یک مسیریاب برپايه VPN فایروال می تواند با یک سرور در ناحیه DMZ پایان پذیرد. برقراری ارتباطات VPN برای همه بخش های دور و بی سیم شبکه یک عمل مهم می باشد که نسبت آسان و ارزان پیاده سازی می گردد.

مزایا شبکه VPN

فناوری های ساخته شده سطح پیرامون سال هاست که در دسترس می باشند، و بیشتر خبرگان IT با توانایی ها و نیازهای عملیاتی آنان به خوبی آشنایی دارند. پس، از نظر پیاده سازی آسان و توأم با توجیه اقتصادی می باشند. برخی از فروشندگان راه حل های سفت و سختی برای این تکنولوژیها عرضه می کنند و بیشتر آنها به این علت پر هزینه می باشند.

معایب شبکه VPN

از آنجا که بیشتر این سیستم ها تقریبا پایه ای می باشند و مدت هاست که در دسترس بوده اند، بیشتر هکرهای پیشرفته شیوه هایی برای دور زدن آنان نشان داده اند. مثلا، یک ابزار آنتی ویروس نمی تواند ویروسی را شناسایی نماید مگر اینکه از قبل علامت شناسایی ویروس را در دیتابیس خود داشته باشد و این ویروس داخل یک فایل رمز شده قرار نداشته باشد. اگرچه VPN رمزنگاری مؤثری ارائه می نماید، ولی کار اجرایی بیشتری را بر روی کارمندان IT تحمیل می نمایند، زیرا کلیدهای رمزنگاری و گروه های کاربری باید بصورت مداوم مدیریت گردند.

پیچیدگی معماری شبکه شما می تواند اثر قابل ملاحظه ای روی میزان تاثیر این فناوری ها داشته باشد. مثلا، ارتباطات چندتایی به خارج احتمالا نیاز به چند فایروال و آنتی ویروس خواهد داشت. معماری شبکه بطوری که همه این ارتباطات به ناحیه مشترکی ختم گردد، به هر کدام از فناوری های ذکر شده اجازه می دهد که به تنهایی پوشش مؤثری برای شبکه ایجاد نمایند.

امیدوارم  مقاله مزایا و معایب شبکه VPN چیست؟ که توسط تیم کارشناسی شرکت لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد طراحی سایت و … را دارند قرار گرفته باشد.

شما می توانید سفارش طراحی سایت خود از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف ما در شرکت لحظه وب است. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین شرکت با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *