لینک یو تی ام

لینک UTM چیست ؟

لینک UTM چیست ؟

لینک UTM یا Urchin tracking module یک ماژول ردیابی می باشد که توسط گوگل در سال 2005 ارائه شد و از آن به بعد توسط این موتور جستجو برای ردیابی urlهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد. پارامترهای ماژول ردیابی UTM برای ردیابی اثرگذاری کمپین های بازاریابی آنلاین از بین منابع ترافیکی و رسانه های توزیع کننده توسط بازاریابان استفاده می ‌گردد.

 

لینک یو تی ام

 

اگر یک کاربر همیشه آنلاین می باشید و روزانه به لینک های فراوانی از وب سایت های گوناگون مراجعه می نمایید، باید بدانید که روزانه هزاران لینک جدید در حال انتشار می باشند. بدین ترتیب کدهای UTM سبب می گردند تا عملکرد لینک های تولید شده را ردیابی نمایید و متوجه شوید که ترافیک های ایجاد شده از کجا می آیند.

UTM در حقیقت کدی می باشد که به انتهای هر لینکی که قصد آمارگیری از آن را داریم، اضافه می‌گردد. این کد اطلاعات گوناگونی به گوگل آنالیتیک ارسال می نماید و توسط گوگل آنالیتیک به صورت یک گزارش جامع در اختیار ما قرار می‌گیرد. لینک UTM دارای پارامترهای گوناگونی می باشد که با استفاده از این پارامترها می‌توان فهمید که کاربری که وارد این شده آیا از کمپین ایجاد شده بوده یا مستقیم از طریق وب سایت وارد شده است؟ اگر از کمپین وارد شده، ورودی از کدام سایت بوده و روی کدام بنر کلیک کلید نموده است؟ آیا بنری که در هدر قرار گرفته است، بیشترین کلیک و ورودی را به ما می‌دهد یا بنری که در گوشه‌ای از سایت یا آخر مطالب قرار دارد، بیشترین بازده را به ما می‌دهد؟ با استفاده از لینک UTM می‌توان به راحتی به همه این سوالات پاسخ داد.

 

لینک یو تی ام

چرا باید از لینک UTM استفاده نماییم؟

همانگونه که ذکر شد لینک یو تی ام برای امتحان نمودن استراتژی گوناگون بسیار مفید می باشند و می‌توان با استفاده از آن‌ها اطلاعات جامع و کاملی را به دست آورد. مثلا این نوع لینک می‌تواند به ما بگوید که:

کدام یک از شبکه های اجتماعی بیشترین ترافیک را برای سایت ما ایجاد نموده‌اند.
کدام روش تبلیغات بر میزان فروش ما تاثیر داشته است.
بیشترین نرخ تبدیل را کدام یک از شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

 

با استفاده از اطلاعاتی که از این نوع لینک کسب می کنیم، می‌توانیم در هزینه و وقت صرفه جویی نموده و به نتایج بهتر و موثرتری دست می یابیم.

امیدوارم مقاله لینک UTM چیست ؟که توسط تیم کارشناسی شرکت لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد برنامه نویسی و طراحی سایت و … را دارند قرار گرفته باشد.

 

 

شما می توانید سفارش طراحی سایت خود و تولید محتوا  از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف ما در شرکت لحظه وب است. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین شرکت با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *