سوالی دارید ؟

طراحی تعاملی چیست ؟

طراحی تعاملی چیست ؟

یکی از قسمت های مهم و اساسی در چتر بزرگ تجربه کاربری ، طراحی تعاملی (Interaction Design)  است. طراحی تعاملی را در یک مفهوم و شرایط ساده ( و نه اینکه ذاتا ساده باشد ) می توان شناخت .

 

 

طراحی تعاملی نوعی از طراحی می باشد که از تعاملات بین کاربران و محصولات بوجود می آید . خیلی وقت ها که افراد در مورد طراحی های تعاملی حرف می زنند ، در حقیقت تمایلشان بیشتر به محصولات و خدمات نرم افزاری دیجیتال نظیر وب سایت ها و اپلیکیشن ها است .

هدف طراحی تعاملی

هدف طراحی تعاملی ساخت محصولاتی می باشد که می توانند کاربر را برای رسیدن به اهداف خود در بهترین مسیر و روش ممکن هدایت و راهنمایی نماید ( کمک به دستیابی هر چه بیشتر اهداف )

طراحی تعامل در مورد رابط کاربری بین کاربران و یک محصول یا خدمات می باشد . این شامل طیف گسترده ای از عناصر ، مثل زیبایی شناسی ، حرکت و صدا و … است .

می توانیم آن را به پنج بعد طراحی تعامل طبقه بندی کنیم :

  • بعد اول : واژه ها و عبارات و اصطلاحات
  • بعد دوم : ارائه های بصری
  • بعد سوم : اشکال فیزیکی یا فضای کاری
  • بعد چهارم : زمان
  • بعد پنجم : رفتار ها

 

ما به عنوان طراح تعاملی ، کلا یا بازخورد ها و کاربرد پذیری محصولات در ارتباط هستیم ؛ با این حال ، ما هم ممکن است مسئولیت های کلی و جزئی طراح تجربه کاربری محصول را داشته باشیم . دامنه کاری ما به نیاز های شرکت وابسته است ، و می تواند از محدوده طراحی استراتژی تا وایر فریمینگ و پروتوتایپینگ مورد استفاده قرار گیرد.

 

طراحی تعامل

 

 

درک درست این ابعاد به شناسایی نیازهای دقیق سازمان هایی که در آنها خدمت می نماییم نیاز دارد . همچنین به عنوان پیشرفت در حرفه کاریمان ، به ما کمک خواهد نمود . در نتیجه می توانیم خروجی مناسبی تولید نماییم ، که در طی آن با گروه های گوناگون کاربران روبرو خواهیم شد .

ایجاد یک طراحی تعاملی در یک سطح گسترده نیازمند هماهنگی و تطبیق این ۵ بعد با اصل روانشناسی در مورد کاربرانتان می باشد . وقتی که زمان بندی انیمیشن ها خود را برای قابلیت های شناختی مغزمان تنظیم می نماییم ، یک طراحی تاثیر گذار را تولید می کنیم .

طراحی شما ممکن است به جای تحریک نمودن ، بیشتر موجب اصطکاک و سرخوردگی گردد . در مورد همپوشانی بین انسان و طراحی تعاملی ، و نحوه ایجاد تعاملاتی که به تنهایی کار اصلی را انجام می دهند ، به دانش بیشتری نیاز دارد.

 

امیدوارم مقاله طراحی تعاملی چیست ؟که توسط تیم کارشناسی شرکت لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد برنامه نویسی و طراحی سایت و … را دارند قرار گرفته باشد.

 

 

شما می توانید سفارش طراحی انواع سایت خود را از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف ما در شرکت لحظه وب است. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین شرکت با ما در تماس باشید.