صفحه ساز وردپرس SiteOrigin

صفحه ساز وردپرس SiteOrigin

شاید شما هم از صفحه اول وب سایت خود خسته شده اید . ویا وقتی از قالب جدیدی استفاده می کنید انتظارات شما براورده نمی شود ،و همچنین دانش برنامه نویسی شما در حدی نیس که بخواهید صفحه های وب سایت خودرا برنامه نویسی کنید ؛ و در صورت همکاری با برنامه نویس هزینه زیادی را باید پرداخت کنید؛ پس با ما همراه باشید تا در ادامه این پست شما را با افزونه صفحه ساز محبوب وردپرسی  site origin و نحوه کار آن آشنا کنیم.

siteorigin-panels

شاید شما هم با صفحه ساز ها وردپرس آشنا باشید که از مشهور ترین صفحه سازهای وردپرسی می توان visualcomposer

که یکی از  صقحه ساز های قدرتمند برای وردپرس نام برد که شاید شما هم با آن کار کرده باشید اما امروز ما شما با یکی دیگر از  صقخه ساز های وردپرس آشنا میکنیم. پش با ما تا آخر این پست همراه باشید.

افزونه صفحه ساز Page Builder by SiteOrigin

این افزونه صفحه ساز قابلیت ساخت صفحات مختلف به صورت ریسپانسیو را در اختیار کاربران وردپرسی قرار می دهد. قابلیت درگ و دراپ کردن دارد و به راحتی قابل جا به جایی و تغییر است و با هر قالبی سازگار است.

 

 

صفحه ساز وردپرس

 

 افزونه را نصب و فعال می کنیم. پس از فعال سازی افزونه هیچ آیتمی را مشاهده نخواهید کرد که به پیشخوان وردپرس اضافه شود و فقط با رفتن به بخش برگه ها>> افزودن برگه می توانید گزینه ای را با عنوان “page builder” مشاهده کنید که در بالای ویرایشگر وردپرس اضافه شده است.

با کلیک بر روی گزینه ی“page builder” به محیط صفحه ساز واکنش گرا منتقل خواهیم شد.

word press  page bilder

همانطور که ملاحظه می کنید امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهد تا بتوانیم یک صفحه ی دلخواه بسازیم. اگر موافق باشید برای نمونه با این ابزارهای موجود صفحه ای را ایجاد کنیم.

با کلیک بر روی گزینه ی “Add Row” می توانیم تعداد ستون ها و ردیف های مورد نظر را مشخص کنیم.

همچنین با انتخاب گزینه های متعدد در منوی کشویی “going from” می توانید اندازه های ستون ها را نسبت به هم تغییر دهید.حال بر روی کلید “Insert” کلیک می کنیم تا وارد شود.

حال با کلیک بر روی هر ستون می توانید با کمک ابزارک ها (widgets) امکاناتی را داخل ستون ها قرار دهید.

توجه!!! تمامی ابزارک های موجود با توجه به ابزارک های قالب شما در بخش “widgets” تعریف می شود. با وارد کردن هر مورد می توانید صفحه ی مد نظر خود را ایجاد کنید.

به این صورت می توانید صفحه نخست سایت و یا هر صفحه ای را که می خواهید به دلخواه خود ایجاد کنید.

جمع بندی!

گاهی پیش می آید از هر قالبی که استفاده می کنیم باب میل ما نیست و می خواهیم آنچه مد نظر خودمان است ایجاد نماییم. برای این کار می توانیم از صفحه ساز های موجود برای وردپرس استفاده کنیم.

 

دانلود صفحه ساز وردپرس SiteOrigin

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *