حذف محتوا در سئو

تاثیر حذف محتوا در سئو

تاثیر حذف محتوا در سئو

یکی از آسیب های جدی که به سئو و رتبه یک وب سایت می تواند وارد شود حذف نمودن محتوای آن  می باشد، حتی محتوای غیرضروی و ناکارآمد ! تاثیر حذف محتوا در سئو در یکی از تجربیاتی که از دوستانم در گذشته شنیدیم با حذف تعداد زیادی از مطالب بسیار ناکارآمد از روی وب سایت آسیب شدیدی به رتبه گوگل وارد نمود به طوری که از صفحه اول مورد دوم به صفحه دوم مورد پنجم رفت و پس از 6 ماه هم با اینکه کلی مطالب متفاوت و حتی با کیفیت تر در آن سایت منتشر کردم ولی جایگاه خود را بدست نیاورد .

 

حذف محتوا در سئو
گوگل نقشه ای که از اتصال لینک ها و وزن محتوایی که برای وب سایت شما کسب می کند رتبه شما را نسبت به سایر رقبا ارزیابی می نماید اگر شما این نقشه را حتی با هدف افزایش سطح کیفی محتوا حذف نمایید این نقشه را بهم زده اید .
برای اینکه بتوانید کاربران را به سوی محتوای بهتر سوق دهید باید مطالب جدیدی را به کاربران نشان دهید بطور مثال اگر وب سایت شما در زمینه آموزش طراحی وب سایت کار می نماید و از چند سال گذشته در این حوزه مطالب مختلفی را منتشر کرده است لازم نیست مطالب قدیمی را حذف نمایید زیرا آن مطالب مانند تاریخچه فعالیت شما می ماند و با حذف آن تاریخچه خود را از بین برده اید.

حذف محتوا در سئو

لینک شکسته

ولی اگر رتبه وب سایت شما به واسطه حذف مطالب از بین رفت چه کار باید کرد؟
بهترین راه سعی مجدد برای تولید محتوایی قوی می باشد ! تولید محتوا دوباره میتواند جایگاه شما را برگردارند .
محتوای جدیدی که تازه و غنی باشد برای هر مخاطبی جالب توجه می باشد .
لینک سازی را در صفحات داخلی تقویت نمایید و حداقل در هفته 2 نوشته جدید با عناوین مرتبط با موضوع کلی وب سایتتان ایجاد نمایید.

ولی به نظر می رسد کاهش رتبه نوعی جریمه باشد و با عدم تکرار این کارهای آسیب زا رتبه وب سایت شما به حالت قبل بازگردد.

حذف محتوا در سئو

راه بهینه حذف لینک ها در گوگل به چه صورت است ؟

به جای اینکه لینکی را از وب سایت خود حذف نمایید بهتر است آن را در قسمت Remove URLs در وب مستر تولز گوگل انجام دهید در وب مستر تولز گوگل اعلام حذف موقت (حذف در نتایج) انجام می گردد ولی اگر می خواهید به صورت کامل حذف نمایید باید از منبع اصلی حذف گردد که می تواند به سئو اسیب بزند بتایر این بهتر است از همان Remove URL به جای حذف کامل استفاده گردد.

 

امیدوارم مقاله تاثیر حذف محتوا در سئو که توسط تیم کارشناسی لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد ورود به دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت را دارند قرار گرفته باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی، از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *