تارگت مارکت

بازار هدف یا Target market چیست؟

بازار هدف یا Target market چیست؟

بازار هدف ، گروهی از مشتریانی می باشد که محصولات و خدمات شما برای آنان هدف‌گذاری شده است و غالبا صنعت آن را اولین‌بار تعریف می‌نماید.هر تیم فروش و کارآفرین باید مشتری خود را بشناسد.به جهت تحقق اهداف فروش مشخص شده باید به تعریف بازار هدف و رفتار خرید مورد نیاز برای ایجاد فروش بپردازید.

 

 

تارگت مارکت

بازار هدف یا تارگت مارکت شما افرادی هستند که احتمال خریدشان بیشتر از بقیه اشخاص است و بیشتر محصول شما را لازم دارند.  بازاریابی موفق بر پایه درک بازار هدف می باشد .تعیین بازار هدف یا Target Market اساس و بنیاد همه اجزای استراتژی بازاریابی برندتان است. با مشخص نمودن آن بدون دغدغه محصولات یا خدمات تان را می‌توانید توسعه دهید. هر چه مخاطب خود را عمیق‌تر بشناسید نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه‌تان (ROI) نیز افزایش می یابد.

برای آنکه بازارهای هدف را بهتر بتوانید بشناسید و به بهترین شیوه ممکن بتوانید در بازارهای هدف، هدف گذاری و به جذب مخاطبان بپردازید و تحلیل بهتری نسبت به رفتار مخاطبان در بازار هدف داشته باشید قواعد بخش بندی بازار را باید به خوبی بشناسید.

خیلی از برنامه ها بعد از تعیین اهداف فروش با شکست مواجه می شوند؛ چون در هیچ کدام از بخش های برنامه ارتباطی با فروش دیده نمی شود. اگر میان اهداف بازاریابی و بازارهای هدف با فروش ارتباط مستقیمی وجود نداشته باشد، مدیر بازاریابی نباید این انتظار را داشته باشد که استراتژی های بازاریابی و تاکتیک ها به اهداف فروش تعیین شده دست یابند. به طور خلاصه، «شما نمی توانید چیزی را که نمی شود اندازه گیری نمود، کنترل نمایید»، بلکه تنها می توانید برنامه هایی را کنترل کنید که اهداف بازاریابی را به بازار هدف کمّیت پذیر مرتبط می سازند.

انواع بازار هدف و چگونگی شناخت آنها

کسب ‌و کارها تلاش می‌نمایند به جای این ‌که به همه بازار دست یابند، با استفاده از تارگت مارکتینگ ، انرژی خود را صرف بخش مشخص و تعریف شده‌ای در بازار بکنند.

بازار هدف به چهار بخش کلی تقسیم می‌گردد:

  1. بر طبق ویژگی‌های جمعیتی
  2. بر طبق ویژگی‌های روانشناسی
  3. بر طبق ویژگی‌های رفتاری
  4. بر طبق ویژگی‌های جغرافیایی

 

با استفاده از این4 نوع بخش‌بندی بازار هدف  مشتریان خود را می‌توانید بر طبق ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها هدف قرار دهید و کمپین‌های موثرتری ایجاد نمایید و موقعیت‌ بهتری در بازار پیدا کنید.

مهم‌ترین اهمیت بخش‌بندی بازار هدف این می باشد که آسان‌تر می‌توانید بر منابع و تلاش‌های بازاریابی خود تمرکز نمایید و بیشترین مخاطب ارزشمند را کسب کنید و به اهداف کسب‌ و کارتان نزدیک‌تر شوید.

 

 

امیدوارم مقاله بازار هدف یا Target market چیست؟ که تیم کارشناسی شرکت لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد برنامه نویسی و طراحی سایت و … را دارند قرار گرفته باشد.

 

 

شما می توانید سفارش طراحی انواع سایت خود را از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف ما در شرکت لحظه وب است. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین شرکت با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *