افزونه Widget Importer & Exporter

افزونه Widget Importer & Exporter افزونه انتقال ابزارک های سایت وردپرس

افزونه Widget Importer & Exporter افزونه انتقال ابزارک های سایت وردپرس

افزونه Widget Importer & Exporter خیلی سبک چینش و محتوای موجود در ابزارک های یک سایت را برمی دارد و با استفاده از ابزارک های سایت مقصد همین چینش و محتوا را در سایت مقصد ایجاد می نماید یعنی انتقال ابزارک های سایت در وردپرس را ممکن می کند.

افزونه Widget Importer & Exporter

افزونه Widget Importer & Exporter

گاهی اوقات نیاز داریم که سایتی شبیه سایتی که در حال حاضر داریم ایجاد کنیم. یعنی بعد از ایجاد یک سایت جدید و مشابه سایت پیشین، مجبور به انتقال ابزارک های سایت قبلی به سایت جدید می شویم. بطور مثال می خواهیم افزونه ای را امتحان کنیم و ترجیح می دهیم روی سایت اصلی نباشد.

به همین دلیل یک سایت نمونه شبیه به سایت خود می سازیم و با انتقال ابزارک های سایت در وردپرس عملیات خود را شروع می کنیم.

یا شاید در حال طراحی سایت باشیم و بخواهیم دموی خود را در اختیار مشتری قرار دهیم و مواردی شبیه این.در این  موقع ها باید از درون ریزی یا انتقال ابزارک های سایت استفاده نماییم. ولی درون ریزی محتوای سایت را جابجا می نماید اما ما نیاز داریم که ابزارک های سایت هم جابجا گردنند.

بنابر این می توانیم از افزونه Widget Importer & Exporter برای انتقال ابزارک های سایت استفاده کنیم.

انتقال ابزارک های سایت با افزونه Widget Importer & Exporter

افزونه Widget Importer & Exporter وردپرس بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس را ثبت کرده است و در ضمن از آپدیت های منظمی برخوردار است.

 

نکات مهم و قابل توجه قبل از انتقال ابزارک ها در وردپرس

باید درون هر دو سایتی که می خواهیم انتقال ابزارک های سایت در وردپرس بین آنها صورت گیرد، قالب یکسانی فعال باشد.

اگر افزونه ای در سایت مبدا هست که از ابزارکش استفاده می کنیم در سایت مقصد هم همان افزونه را باید فعال نماییم.

اگر از افزونه ای استفاده می کنیم که ستون اضافه می نماید باید ستون را در سایت مقصد هم داشته باشیم.

 

این مطالب شاید کمی سخت به نظر آید اما عملا اینطور نیست. بطور کلی در سایت مقصد باید ابزارک ها و ستون هایی که در سایت مبدا در حال استفاده هستند وجود داشته باشد.

چطور ابزارک ها را بین دو سایت انتقال دهیم؟

اول برای انتقال ابزارک های سایت در وردپرس از مبدا به بخش افزونه ها>افزودن می رویم و افزونه Widget Importer & Exporter را بارگذاری و فعال می نماییم. بعد در قسمت ابزارها، ابزار انتقال ابزارک ها اضافه شده است:

 

با کلیک روی Widget Importer & Exporter صفحه ی ساده ای ظاهر می گردد که فقط  دو دکمه دارد. روی دکمه Export widgets کلیک می نماییم و با این کار یک فایل با پسوند wie دانلود می شود.

 

 

تا اینجا کار بر روی وب سایت مبدا تمام شد!
حالا در سایت مقصد هم افزونه Widget Importer & Exporter را جهت انتقال ابزارک های سایت در وردپرس نصب می نماییم و به بخش ابزارها > Widget Importer & Exporter می رویم.
این بار هم همان صفحه ساده ظاهر می گردد. حال روی choose file کلیک می کنیم، فایلی که دانلود کرده بودیم آپلود و روی Import Widgets کلیک می نماییم:

 

 

همینطور که مشاهده می کنید در پایان یک صفحه دیده می شود که اسم ستون های ما را دارد. زیر هر ستون هم اسم ابزارک های درون ریزی شده و جلوی هر ابزارک نوشته که از قبل این ابزارک وجود داشته یا اینکه به تازگی درون ریزی شده است.

نکته: اگر در سایت مقصد از ابزارک هایی استفاده می نماییم با درون ریزی هیچ اتفاقی برای این ابزارها پیش نمی آید و فقط ابزارک های جدید هم به ستون ها اضافه می شوند.

 

امیدوارم مقاله افزونه Widget Importer & Exporter  ،افزونه انتقال ابزارک های سایت به یک سایت دیگر در وردپرس که توسط تیم کارشناسی لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد ورود به دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت را دارند قرار گرفته باشد.در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی، از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *