پول الکترونیکی

ارز دیجیتالی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ارز دیجیتالی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ارز دیجیتال نوعی ارز می باشد که فقط به صورت دیجیتالی یا الکترونیکی در دسترس است و در فرم فیزیکی  نیست. به ارز دیجیتالی ، پول الکترونیکی ، ارز الکترونیکی یا وجه نقد سایبری نیز  می گویند. ارزهای دیجیتال ارزهایی می باشند که فقط با رایانه یا تلفن های همراه هوشمند قابل دسترسی هستند، چون فقط به صورت الکترونیکی وجود دارند.

 

پول الکترونیکی

از آنجایی که ارزهای دیجیتال نیازی به واسطه ندارند، غالبا ارزان ترین روش برای تجارت ارز می باشند. همه ارزهای رمزپایه ارزهای دیجیتالی بشمار می روند،  ولی همه ارزهای دیجیتالی رمزپایه نمی باشند. ارزهای دیجیتال پایدار بوده و در بازارها معامله می گردند، در حالی که ارزهای رمزپایه از طریق احساسات مصرف کننده و محرک های روانی در صعود و سقوط قیمت ها معامله می گردند. ارزهای دیجیتال نامحسوس می باشند و فقط با استفاده از رایانه ها یا کیف پول های الکترونیکی متصل به اینترنت یا شبکه های ومشخص شده می توان از آنها استفاده نمود. در مقابل، ارزهای فیزیکی، مثل اسکناس و سکه های ضرب شده، ملموس هستند و معاملات فقط توسط دارندگان آنها که مالکیت فیزیکی آن را دارند امکان پذیر می باشد.

 

 

مانند دیگر پول اعتباری یا در اصطلاح پول بی پشتوانه، ارزهای دیجیتالی نیز می توانند برای خرید کالا و همچنین پرداخت هزینه خدمات، مورد استفاده قرار بگیرند. اگر چه می توانند در بعضی از انجمن های آنلاین مثل سایت های بازی، پورتال ها و  شبکه های اجتماعی نیز محدودیت استفاده شوند.

ارزهای دیجیتالی همه خصوصیات ذاتی ارزهای فیزیکی را دارا هستند و امکان انجام معاملات سریع را میسر می نمایند و می توانند به صورت یکپارچه موقع پرداخت به دستگاه ها و شبکه های پشتیبانی شده مورد استفاده قرار بگیرند. مثلا ، برای یک ایرانی امکان پرداخت وجه به ارز دیجیتال به یک طرف متعاهد و هم پیمان دور خود که در سنگاپور ساکن می باشد، امکان پذیر خواهد بود به شرط آنکه هر دو آنها به همان شبکه مورد نیاز برای معامله در ارز دیجیتال متصل گردند.

مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال مزایای فراوانی را ارائه می دهند. از آنجا که پرداخت ارزهای دیجیتالی بدون نیاز به واسطه مستقیماً بین طرف های متعامل انجام می گردد، معاملات معمولاً فوری و کم هزینه می باشند. این در مقایسه با روش های پرداخت سنتی که شامل بانک ها یا شرکت های تسویه وجوه می شود، خیلی بهتر است. معاملات الکترونیکی مبتنی بر ارزهای دیجیتال همچنین سبب حفظ سوابق لازم و شفافیت در معاملات می گردد.

 

امیدوارم مقاله ارز دیجیتالی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ که توسط تیم کارشناسی شرکت لحظه وب ارائه شده، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد طراحی کمپین تبلیغاتی و طراحی سایت و … را دارند قرار گرفته باشد.

 

شما می توانید سفارش طراحی کمپین تبلیغاتی و طراحی انواع سایت خود را از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف ما در شرکت لحظه وب است. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین شرکت با ما در تماس باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *